CO SŁYCHAĆ W NASZYM e-PROJEKCIE?

Zbliżający się koniec semestru skłania do podsumowania działań naszych uczniów w ramach programu eTwinning. Od października nasza szkoła, a konkretnie uczniowie kl. VI aktywnie współpracują z uczniami z Finlandii, Portugalii i Hiszpanii nad projektem „ My home, my school, my life”. We wrześniu uczniowie za pomocą nowoczesnych narzędzi przedstawiali się kolegom z innych szkół tworząc prezentacje, filmiki oraz nagrania z pomocą awatarów dołączone do zdjęć. W listopadzie każda szkoła miała za zadanie pokazać ciekawe miejsca w najbliższej okolicy. Nasi uczniowie za pomocą aplikacji padlet.com zaprezentowali najpiękniejsze miejsca w Opolu oraz atrakcje naszego regionu. W grudniu skupiliśmy się na wymianie informacji dotyczących zwyczajów bożonarodzeniowych w każdym państwie.

Uczniom kl. VI udało się stworzyć mini-książkę kucharską z przepisami na tradycyjne świąteczne dania, a my mogliśmy m. in. posłuchać tradycyjnych fińskich kolęd w wykonaniu uczniów. Drugim zadaniem grudnia była wymiana kartek z życzeniami świątecznymi, które zostały wykonane przez uczniów. Uczciwie należy przyznać, że kartki wykonane przez naszych uczniów były najładniejsze. Niestety nie dotarły do nas kartki z Portugalii, ale planujemy powtórzyć tę akcję przez świętami wielkanocnymi. W tym semestrze oprócz zadań przydzielonych na każdy miesiąc na pewno postaramy się zorganizować wideo- rozmowy z uczniami z zagranicy. Z pewnością pomoże to uczniom nawiązać ciekawe relacje i oczywiście poćwiczyć mówienie w języku angielskim.

Niech moc będzie z nami!