Dzień Zwierząt

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Święto zostało ustanowione w 1931 roku we Florencji, aby zwrócić uwagę na ochronę dzikich zwierząt. Dziś jest okazją, aby mówić o prawach zwierząt, ich etycznym traktowaniu i bezpieczeństwie.

Z okazji tego święta uczniowie klasy 4 przygotowali niezwykłą lekcję dla koleżanek i kolegów z młodszych klas, podczas której z zaangażowaniem opowiadali o swoich pupilach. W zajęciach tych uczestniczyli także nasi niezwykli goście: agama brodata o imieniu Bazyli, żółw grecki, świnka morska Mimi, króliczek Pusia oraz rodzina kanarków. Uczniowie młodszych klas mieli okazję posłuchać ciekawostek o różnych gatunkach zwierząt oraz sprawdzić swoją wiedzę o zwierzętach w quizach i zagadkach przygotowanych przez czwartoklasistów. Uczniowie prowadzący zajęcia wykazali się ogromną wiedzą i profesjonalizmem.

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Z myślą o naszych czworonożnych przyjaciołach, w szkole prowadzona jest zbiórka karmy i akcesoriów  dla zwierząt ze schroniska w Opolu.