Gminny Konkurs Wielkanocny

5 kwietnia 2019 r. w Pani Magda Lechowicz oraz Pani Edyta Wylegała zorganizowały Gminny Konkurs Wielkanocny, który miał charakter indywidualny i drużynowy. W konkursie indywidualnym uczniowie, wykorzystując znane im techniki, zdobili jaja, by nadać im świąteczny charakter. W rozgrywkach drużynowych przed podjęciem rywalizacji, uczniom zostały zaprezentowane informacje, w tym ciekawostki związane ze Świętami Wielkanocnymi. Tradycyjne wypieki i słodkości, których uczniowie mogli też spróbować – przygotowali nauczyciele. Jednym z etapów rozgrywek było też zdobienia dużych gipsowych pisanek. Dwie kolejne konkurencje miały charakter językowy: domino i krzyżówka – w języku angielskim i niemieckim, a ostatnia konkurencja wymagała umiejętności matematycznych, które pomagały rozwiązywać bezbłędnie i szybko łamigłówki. Konkurs zakończył się rozdaniem nagród.
WYNIKI KONKURSU: 
Kategoria indywidualna: 
Klasy młodsze: 
I m. Kamila Dobis – Ochodze 
II m. Michał Raczek – Komprachcice 
III m. Hanna Froń – Wawelno 
Klasy starsze: 
I m. Natalia Szemainda – Polska Nowa Wieś 
II m. Aleksandra Babis – Komprachcice 
III m. Maja Nowicka – Ochodze 
IV m. Wiktoria Krug – Wawelno
Kategoria drużynowa: 
I m. – PSP Komprachcice 
II m. – PSP Wawelno 
III m. – PSP Polska Nowa Wieś 
IV m. – PSSP Ochodze

Edyta Wylegała