Gminny Konkurs Zdobienia Jaj Wielkanocnych

W naszej szkole po raz 20-sty odbył się Gminny Konkurs Zdobienia Jaj Wielkanocnych. Cieszymy się, że mogliśmy gościć reprezentantów szkół z Komprachcic, Polskiej Nowej Wsi i Wawelna. Konkurs miał na celu kultywowanie tradycji zdobienia pisanek oraz pielęgnowanie ducha zdrowej, uczciwej rywalizacji. W tym roku przeważały nowoczesne metody zdobienia jaj, przede wszystkim technika oklejania. Można było również podziwiać, jak jajko znika pod misternie robioną szydełkową otoczką.

Komisja nie miała łatwego zadania. Dziękujemy jury, w skład którego wchodzą:

p. Ewa Sumlińska reprezentująca Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach

p. Dorota Lachnik z Urzędu Gminy w Komprachcicach

p. Aneta Zielony z pracowni Zielone pierniczki

Gratulujemy laureatom, którzy byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych:

I miejsce🥇: Lena Ogorzały (PSP Komprachcice)

Kamila Dobis ( PSSP Ochodze)

II miejsce🥈: Alicja Rogus (PSP Polska Nowa Wieś)

Marta Kuc (PSP Komprachcice)

III miejsce🥉: Anna Panusz ( PSSP Ochodze)

Emilia Krug ( PSP Wawelno)

Dziękujemy również pozostałym uczestnikom, a także opiekunom, którzy przygotowali dzieci do udziału w konkursie.

Przede wszystkim podziękowania należą się pani Edycie Wylegale, która zadbała o to, by kolejna edycja tego konkursu odbyła się w tak pięknej formie.