Lekturki spod chmurki

Klasa 1 zakończyła realizację II modułu „Lekturek spod chmurki”. W drugiej części projektu „Podróże po Europie” uczniowie przenieśli się do Włoch. Stało się to za sprawą książki Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. Autor pisząc książkę oparł się na prawdziwej historii psa Lampo, którego pomnik można podziwiać na małej stacji kolejowej w Marittimie. Uczniowie uzupełnili lekturniki, narysowali psa Lampo i napisali ogłoszenie o zagubionym pupilu oraz wykonali „lekturę na lince”. Pierwszaki razem z p. Edytą przygotowały lekturkową, papierową pizzę z zabytkami i symbolami Włoch oraz pyszny deser tiramisu. Uczniowie chętnie uczestniczyli w różnych zadaniach tematycznie związanych z tym europejskim krajem.