Nowy rok szkolny z eTwinningiem

W ramach europejskiego programu eTwinning nasza szkoła w poprzednim roku szkolnym nawiązała współpracę ze szkołą w Campo Valongo w Portugalii i kontynuuje ją do dziś. Projekt opiera się w głównej mierze na wymianie listów, kartek okolicznościowych pisanych ręcznie i ma na celu nie tylko pomóc uczniom poprawić umiejętność pisania, ale również rozwinąć kompetencje społeczne, uwrażliwić na kulturę innych krajów, jak również nawiązać znajomość z rówieśnikami z innych państw. Niedawno uczniowie klasy VIII otrzymali paczkę z listami od kolegów z Portugalii, na które od razu ochoczo odpisali. W październiku planujemy również zorganizować wideo spotkanie aby uczniowie mogli porozmawiać ze sobą po angielsku i poznać się jeszcze lepiej.

Sabina Ogrodowska