PIERWSZOKLASIŚCI NA WARSZTATACH PATRIOTYCZNYCH

Stulecie odzyskania niepodległości to szczególna rocznica. Dla jej uczczenia, szóstego listopada w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Komprachcicach miało miejsce spotkanie najmłodszych uczniów wszystkich szkół gminnych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz gminy Komprachcice, z wójtem Leonardem Pietruszką na czele. Po odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszoklasiści przystąpili do samodzielnego tworzenie stumetrowej polskiej flagi. Dzieci z wielkim zaangażowaniem, pięknie  kolorowały na czerwono kartki papieru. Następnie, połączono wszystkie elementy i wzdłuż całej sali gimnastycznej zawisła długa, biało-czerwona flaga. Uczniowie z dumą ustawili się na jej tle do pamiątkowego zdjęcia.