Pomagamy pszczołom

Trzecioklasiści obchodzili Dzień Pszczół, który przypada na 20 maja. Pod okiem pani Edyty i pana woźnego samodzielnie wykonali domki dla dziko żyjących pszczół, które następnie zawiesili na terenie szkoły. Na zajęciach z panią Kamilą i uczennicą klasy 8. Malwiną Dobosz, dowiedzieli się o roli tych pożytecznych owadów w przyrodzie i produkcji żywności oraz wysłuchali ciekawostek o zwyczajach pszczelej rodziny i pszczołach żyjących w naszych ogrodach. Mogli również sprawdzić swoją wiedzę o pszczołach i sposobach pomocy tym owadom w przygotowanym quizie. Na koniec dnia uczniowie wraz z wychowawczynią udali się do miejscowej pasieki, gdzie zapoznali się z pracą pszczelarza i mogli degustować miód.