ŚWIĘTO NASZYCH DZIADKÓW

25 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień Babci i Dziadka. Na uroczystość zostali zaproszeni dziadkowie klas młodszych, dla których wnuki przygotowały przedstawienie pt.: „Jan Brzechwa uczy nas kultury”. Uczniowie w sposób humorystyczny przybliżyli zasady kulturalnego zachowania. W występie zostały wykorzystane wiersze znanego poety Jana Brzechwy np.: „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Kwoka”, „Leń” oraz „Szczotka i grzebień”.  W rolę pań oburzonych zachowaniem i brakiem kultury u młodzieży wcieliły się uczennice klasy V – Julia Gala oraz Malwina Dobosz. Na koniec wnukowie odśpiewali dla babć i dziadków „Sto lat”, a klasa II zagrała utwór na dzwonkach. Po występach zaproszono gości na ciasto i kawę do świetlicy szkolnej.