ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodziliśmy w wyjątkowy sposób. Nasze obchody rozpoczęły się już 9 listopada. O 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Główne wydarzenia miały jednak miejsce 13 listopada. O 8.00 zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, by obejrzeć wystąpienie słowno-muzyczne w wykonaniu uczniów klas II-VIII.

Nad oprawą artystyczną czuwały p. Edyta i p. Paulina natomiast o dekoracje zadbała p. Magda. Z ciekawością przyglądaliśmy się również galerii prac uczniów klas IV-VII, które przedstawiały Józefa Piłsudskiego Po części artystycznej uczniowie zostali podzieleni na grupy i udali się na warsztaty. Dla najmłodszych ciekawe atrakcje przygotowały p. Edyta, p. Magda i p. Bożena, natomiast starsi pracowali pod okiem p. Bogusi. Efekty ich pracy zostały zamieszczone na gazetce szkolnej. Po zajęciach praktycznych wszyscy wyszliśmy na szkolne podwórko po to, by utworzyć żywą flagę. Dużo emocji i radości dostarczył bieg niepodległości przygotowany przez p. Tomka. Każdy uczestnik biegu otrzymał medal upamiętniający to wydarzenie.

Wieczornica poetycka dla rodziców zakończyła nasze szkolne obchody związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie w blasku świec recytowali nostalgiczne wiersze i śpiewali znane patriotyczne pieśni.