W krainie z morza zrodzonej

Pod koniec maja uczniowie klasy IV i V pod opieką p. Kamili, p. Pauliny i p. Tomka wybrali się na kilkudniową wycieczkę w Góry Stołowe. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Ekocentrum przy siedzibie PNGS, gdzie mieliśmy okazję poznać przeszłość geologiczną i przyrodę tychże gór. Następnie wraz z przewodnikiem odwiedziliśmy najpiękniejsze zakątki parku narodowego – wędrowaliśmy labiryntem Błędnych Skał, zdobyliśmy Szczeliniec Wielki. W czasie wędrówek odkrywaliśmy ciekawostki przyrodnicze, poznawaliśmy legendy, dotykaliśmy skamieniałego dna morskiego, wyobrażaliśmy sobie, jak wyglądały Góry Stołowe miliony lat temu.

Po wyprawach górskimi szlakami przyszedł czas na zwiedzanie Kudowy- Zdroju. Spacerowaliśmy po parku zdrojowym, zwiedziliśmy słynną Kaplicę Czaszek, a w gospodarstwie agroturystycznym zgłębialiśmy tajniki garncarstwa, tkactwa i piekarstwa. Na pamiątkę wizyty na Szlaku Ginących Zawodów, każdy z nas miał możliwość wykonania własnoręcznego dzieła.

W drodze powrotnej do Ochódz zatrzymaliśmy się w Kłodzku, gdzie zwiedziliśmy podziemia średniowiecznego miasta i spacerowaliśmy po urokliwych zakamarkach kłodzkiej strarówki.

Pochmurna i deszczowa pogoda nie popsuła nam nastrojów. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.