W Pokoju Bajek

Uczniowie klasy 1 i 2 udali się do Wypożyczalni dla Dzieci- Pokój Bajek MBP w Opolu na spotkanie autorskie z Katarzyną Wasilkowską, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka zapoznała dzieci ze swoją najnowszą książką „Witajcie w Chudegnatach”, a także przeczytała fragmenty książki wydanej w zeszłym roku ” Ryś miasta” . Zapoznała też pokrótce z kilkoma starszymi publikacjami i opowiedziała o początkach swojej twórczości. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem i chętnie zadawały pytania. Na koniec spotkania można było zakupić książki tej autorki, w których to z wielką przyjemnością zostawiła dedykację dla każdego wraz z autografem.

Mieliśmy także okazję spotkać Grzegorza Kasdepke, którego książki są doskonale znane uczniom, chociażby przez lekturę ” Detektyw Pozytywka”. Dzięki udziale naszej szkoły w ” Mega Misji „, której p. Kasdepke był ambasadorem mamy pokaźny zasób jego publikacji w naszej bibliotece. Udało się również zrobić wspólne zdjęcie tuż przed jego wejściem na scenę i otwarciem Festiwalu Książki. Jak sam powiedział byliśmy pierwsi!