Weihnachtsmarkt w Dreźnie

Piątek 6 grudnia uczniowie klas V-VIII naszej szkoły spędzili u naszych zachodnich sąsiadów.

W mikołajkowy poranek, krótko po godzinie 7.00 wyruszyliśmy w drogę do stolicy Saksonii – Drezna. Podróż, chociaż ponad 300-kilometrowa, przebiegła nam bardzo szybko i około południa rozpoczęliśmy zwiedzanie pięknego miasta. A było co oglądać….

W naszym programie znalazły się m.in. piękna opera, zamek, drezdeński rynek i okazały kościół Najświętszej Marii Panny (Frauenkirche). Najważniejszym i najbardziej wyczekiwanym przez uczniów punktem naszego wyjazdu była jednak wizyta na najstarszym, bo liczącym 585 lat jarmarku bożonarodzeniowym – Striezelmarkt. Tutaj mogliśmy poczuć już prawdziwą magię świąt – piękne dekoracje, oświetlenie, korzenne zapachy. Chętnie spróbowaliśmy Currywurst oraz prażonych migdałów i owoców w czekoladzie.

Około 22.00 zadowoleni wróciliśmy do Ochódz.