Wojewódzki Konkurs Zdobienia Jaj Wielkanocnych

Po dwuletniej przerwie mogliśmy znowu wziąć udział w Wojewódzkim Konkursie Zdobienia Jaj Wielkanocnych PISANKA 2022 organizowanym przez MDK w Opolu. Wszyscy wrócili szczęśliwy z nagrodami :

?Kamila kl.4 – miejsce 1

?Anna kl.3 – miejsce 2

?Łukasz kl.2 – miejsce 3

Uczestnikom gorąco gratulujemy !

Reprezentanci naszej szkoły wybrali technikę oklejania jaj: Kamila skręcaną bibułą, Ania i Łukasz włóczką. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych kl.1-3 i kl.4-8 oraz z podziałem na techniki ( rytowniczą, batikową, oklejaną).?

W czasie gdy komisja obradowała, dzieci mogły posłuchać o zwyczajach związanych z Wielkanocą i ze zdobieniem jaj. Różne ciekawostki na ten temat przedstawiła twórczyni ludowa, która także pokazała pisanki i kraszanki zdobione tradycyjnymi technikami. Mamy nadzieję, że dzieci te tradycje będą kultywować