Wycieczka do Wrocławia

Pod koniec września uczniowie klasy VII i VIII wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska, tym razem nieco innym środkiem transportu niż zazwyczaj – pociągiem. Pierwszym punktem naszej wycieczki była Panorama Racławicka. To monumentalne dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka przedstawiające zwycięską bitwę Polaków z Rosjanami pod Racławicami wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. Uczniowie nie tylko podziwiali obraz, lecz także poznali zawiłą historię tego dzieła. Następnie udaliśmy się na spacer do Ogrodu Japońskiego, który w barwach jesieni prezentował się niezwykle malowniczo. Na miejsce popołudniowego odpoczynku wybraliśmy wrocławski Rynek. Przepiękna starówka z niesamowitą architekturą ratusza i kamieniczek cieszyła nasze oczy. Spacerując po Starym Mieście szukaliśmy ukrytych krasnoludków.

Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Z niecierpliwością czekamy na następną.