Kangur Matematyczny

Pierwszego Dnia Wiosny dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w zakresie matematyki, królowej nauk. W tym roku rekordowa liczba uczniów naszej szkoły zmierzyła się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs organizowany jest równolegle w większości krajów europejskich, co czyni go nieoficjalnym świętem popularyzacji królowej nauk.

„Kangur Matematyczny” ma charakter jednorazowego testu, na rozwiązanie którego dzieci mają 75 minut. Zadania testowe ustalone są przez międzynarodową komisję podczas kongresu stowarzyszenia Kangourou Sans Frontieres. We wszystkich krajach obowiązuje wspólna data konkursu oraz te same zestawy pytań.

Główną ideą konkursu jest sprowokowanie “jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy”. W naszej szkole z pewnością się to udało.