Dzień Dziecka

Nie ma lepszej formy nauki niż zabawa, dlatego z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas starszych uczestniczyli w grze terenowej zorganizowanej przez panią Kamilę i panią Joannę.

Celem naszej  gry było pobudzenie uczestników do refleksji nad globalnym kontekstem ich codziennych wyborów i nawyków. Uczniowie podzieleni losowo na grupy, odwiedzili 7 stacji, z których każda odpowiadała innej wykonywanej na co dzień czynności. Dla każdej grupy przygotowana została osobna trasa. Na danej stacji uczniowie rozwiązywali zadania integrujące wiedzę z zakresu geografii, historii i matematyki. W celu zlokalizowania odpowiedniego miejsca i odnalezienia koperty z zadaniem uczniowie posługiwali się technologią GPS, doskonaląc tym samy zmysł orientacji przestrzennej.  Niezmiernie ucieszył nas fakt znakomitej współpracy i ogromnego zaangażowania we wszystkich zespołach. Dziękujemy uczestnikom gry i opiekunom grup za wspólną zabawę.