Dzień Języka Ojczystego

21 luty to Dzień Języka Ojczystego. Miniony tydzień upłynął nam pod znakiem uhonorowania tego dnia. Na języku polskim starsi uczniowie tworzyli tzw. poezję z odzysku. Gotowe teksty posłużyły im do wykonania własnego dzieła literackiego z oprawą artystyczną. Młodsi uczniowie natomiast tworzyli „kuferkowe opowiadania”. Stary, zabytkowy przedmiot stał się inspiracją do napisania autorskiej pracy. Wszystkie opowiadania zostaną zebrane w jedną książeczkę i będą dostępne w bibliotece. Dodatkowym zadaniem była gra w polonistyczne boggle, która cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Dzieci z klas 1-3 tworzyły rysunkową ortografię a także graficzne przysłowia i powiedzenia. Ich dzieła zostaną zaprezentowane na szkolnej gazetce. Na plastyce starsi uczniowie wykonywali wspólnie z p. Edytą obrazkowe frazeologizmy i zakładki z sentencjami. W trakcie informatyki wyszukiwali i tworzyli memy poświęcone naszemu ojczystemu językowi. W świetlicy pod okiem p. Karoliny uczyli się kaligrafii, a także mieli okazję poznać wiele ciekawostek związanych z rozwojem pisma. Zaplanowane działania niewątpliwie angażowały uczniów oraz pobudzały w nich kreatywność.