Dzień św. Patryka w naszej szkole

W środę 17 marca w naszej szkole hucznie obchodziliśmy Dzień św. Patryka – patrona Irlandii. W tym dniu dołączyliśmy do zabawy z Irlandczykami na całym świecie, ponieważ jak mówią mieszkańcy Zielonej Wyspy, „każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”. Dla uczniów klas I-III został zorganizowany konkurs na dekorację sali oraz przygotowanie piosenki lub tańca. Uczniowie spisali się na medal i pięknie udekorowali swoje klasy – wszędzie panował kolor zielony i irlandzkie symbole, a występy zachwyciły nauczycieli w jury. Do wspólnej zabawy przyłączyli się również uczniowie klas starszych. Mimo, iż nie mogli być w tym dniu razem z nami w szkole to pokazali, że pamiętają o tym święcie wysyłając zdjęcia udekorowanego pokoju, rysunki, ozdoby na twarz, prezentacje, zdjęcie własnoręcznie przygotowanej foto-budki a nawet wiersz w języku angielskim. Mamy nadzieję, że 17 marca już co roku będzie w naszej szkole tak radosny.