KONKURSY SZKOLNE PRZYGODY SWOJAKÓW DLA KLAS I-III

1.  Konkurs Plastyczny

Zadanie polega na wykonaniu „Zwierzaka-Swojaka” według własnego pomysły. Do wyboru zwierzątka objęte ścisłą ochroną: żubr, wilk, ryś, jeż, sówka, morświn.

Swojaka można wykonać  w formacie A4 lub A3, dowolnymi technikami oraz materiałami np. włóczką, bibułą, z papieru kolorowego, sznurka, koralików, nakrętek, skrawków materiałów itp.

Prace należy dostarczyć swojemu wychowawcy do 28.10.2021r.

2. Konkurs Wiedzy o Zagrożonych Gatunkach

29.10.2021r. odbędzie się quiz wiedzy o zwierzętach objętych ścisłą ochroną (żubr, wilk, ryś, jeż, sówka, morświn), a także ich przygodach, o których można przeczytać w książce „Gang Swojaków” Renaty Piątkowskiej (książkę można wypożyczyć w bibliotece szkolnej). Pani Karolina Dobis na zajęciach świetlicowych 26-tego października będzie prowadziła zajęcia o zwierzętach zagrożonych i chronionych, a także przybliży regiony Polski, w których występują.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w quizie proszeni są o zapisanie się u wychowawcy do 28.10.202r.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach. Czekają atrakcyjne nagrody- maskotki Swojaków z Biedronki.