Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia 10 listopada zorganizowano w naszej szkole szereg działań upamiętniających 105 rocznicę, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym, niepodległym państwem.

Uczniowie kl. IV i V wraz z wychowawcami wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Najpierw wzięli udział we mszy Świętej a następnie w uroczystym Apelu na placu kościelnym.

Tradycyjnie nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu” i o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali hymn narodowy. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania.

Uczniowie kl. III wykonali lapbooki o tematyce związanej z Niepodległością.