Spacer po Opolu

W piątek uczniowie klasy 5 i 6 wybrali się do stolicy naszego województwa. Klasy te mają w swoim planie lekcyjnym przedmiot historia i kultura mniejszości niemieckiej. W czasie wycieczki uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę poza ławkami szkolnymi. Program wycieczki został zorganizowany przez Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Następnie odbyły się warsztaty w Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej, po drodze dzieci mogły zobaczyć gdzie mieści się Centralna Biblioteka Polsko-Niemiecka. Kolejnym punktem była niezwykle ciekawa, interaktywna wystawa w Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczym Niemców w Polsce ( pierwszego nowoczesnego Muzeum Mniejszości Niemieckiej). Po pysznym obiedzie uczestnicy udali się razem z przewodnikiem na zwiedzanie miasta i odkrywanie niemieckich śladów w Opolu.