Z wizytą w Nysie

Klasa 4 wybrała się na wycieczkę do Nysy. Pani przewodnik oprowadziła grupę po najciekawszych zakątkach miasta. Zwiedzili min. gotycką Bazylikę św. Jakuba i św. Agnieszki, barokowy kościół świętych apostołów Piotra i Pawła.
Pogoda zrobiła psikusa i burza przyszła szybciej niż prognozy zapowiadały. Niestety trzeba było zrezygnować z części programu (chociażby przejazdu kolejką), ale pyszne lody w jakiś sposób to dzieciom zrekompensowały. Świetna pani przewodnik i z tą sytuacją sobie poradziła i potrafiła przekazać różne ciekawostki i historie dotyczące miasta nawet nie będąc przy danych obiektach. Następnie do wycieczki dołączył ks. proboszcz i autokarem wszyscy wyruszyli do Głębinowa gdzie zwiedzili kolejne obiekty, a także zjedli pyszny obiad z cudownym widokiem na Jezioro Nyskie.