Poznajemy Azję

W ramach realizacji projektu „Czytam z klasą -Lekturki spod chmurki” uczniowie klasy pierwszej przenieśli się na kontynent azjatycki. Wraz z Jasiem, Krzysiem i Natalką, bohaterami książki Grzegorza Kasdepke pt. „Z piaskownicy w światy ” przeżyli niesamowite przygody. Poznali florę i faunę Azji, a także ciekawostki i najważniejsze informacje o tym kontynencie. Pani Edyta opowiedziała uczniom o zwyczajach panujących w Japonii. Pierwszaki mogły spróbować jedzenia pałeczkami dziecięcej wersji „sushi”.

Zwieńczeniem projektu było spotkanie z podróżnikiem Damianem Majerem. Nasz gość opowiedział pierwszakom o państwach, które zwiedził, przygotował pokaz zdjęć i zainspirował uczniów do zwiedzania świata