#ZDROWOROSNA

Uczniowie kl.1-3 przystąpili do ogólnopolskiego programu #ZDROWOROSNA organizowanego przez producenta nasion- firmę W. Legutko.

W paczce, którą otrzymaliśmy był darmowy pakiet zawierający nasiona koperku, ziemię, pojemniki do uprawy oraz materiały edukacyjne. Ponadto p. Edyta przygotowała na zajęcia ciekawą prezentację min. o cyklu życia roślin, różnicy między sianiem i sadzeniem oraz wiele innych ogrodniczych ciekawostek. Uczniowie mogli też porównać nasiona różnych warzyw. Wyselekcjonowali też nasiona z czarnuszki. Dzieci poznały właściwości i znaczenie kopru, ciekawostki na temat tej rośliny, a na zakończenie dostały pełen humoru komiks o bohaterze naszej akcji. Wysialiśmy zdrowy i pełen witamin koperek oraz rzodkiewkę. Każdy uczeń podpisał swoje doniczki i obiecał dbać o swoją uprawę. Teraz przyszło nam czekać 10 – 14 dni aż koperek wykiełkuje i zazieleni parapety naszej sali.

Najmłodsi przekonali się, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa.